Branky: 56´Levay – 49´Hartmann

Sestava: Janetzký – Němčík (58´ČK), Tůma, Chmel, Pospíšil – Bláha M.(61´ Dočkal), Holuša(52´Bláha D.), Morys

(68´Fruncek), Levay(68´Kořínek) – Korbel, Řehulka(52´Fajkus L.)

Trenér: Chmel Jaromír                  Asistent: Werner Lukáš

Ve Zlatníkách nastala v neděli ráno velká událost, protože tamní fotbalisty čekalo premiérové utkání v I. A třídě. V roli nováčka přicestovaly Kozmice, takže o zábavu bylo předem postaráno. Ambiciózní hosté od začátku hýřili aktivitou, jenže umírali na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. V prvním poločase několikrát vybídl Galus ke skórování Mlýnka, který měl ovšem buď vychýlenou mušku anebo výborně zasáhl nestárnoucí gólman Janetzký. V domácím dresu zpackal samostatný nájezd Martin Bláha a pěknou střelou se prezentoval Korbel a Levay. Kozmice přetavily svou převahu ve vedoucí trefu až krátce po přestávce. Na rohový kop Remeše si totiž naskočil Hartmann a balón napnul síť. – 0:1! Náskok hostů mohl okamžitě zvýraznit Felgenträger, který sice obešel Janetzkého, ale pak trefil na brankové čáře Tůmu. Kozmicím se to vymstilo v 56 minutě. Čerstvý Dominik Bláha uviděl ve vápně Levaye a ten po pohotové zasekávačce dal utkání novou zápletku – 1:1!. O pár vteřin později ovšem zatáhl za záchrannou brzdu Tomáš Němčík a po faulu na Mlýnka se šel předčasně sprchovat. V početní výhodě mohli rozhodnout hostující Šimbovský, Mlýnek, Felgenträger anebo Hartmann, ale v koncovce pohořeli. A když už Šimbovský s Felganträgerem rozvlnili síť, tak se ke zlobě Kozmic mával ofsajd. Domácí mohli ještě rozhodnout Fajkusem, ale ten mířil mimo bránu. Zlatníky tedy s vypětím všech sil uhájili remízu.

„Bylo to pro nás důležité první utkání, které jsme chtěli zvládnout. Nebýt vyloučení Němčíka, možná by se nám povedli 3 body. Vzhledem k průběhu zápasu a neproměněných šancí Kozmic, bod bereme, i když to bylo pro kluky na place velice těžké vzhledem k velkému vedru, které panovalo. Díky! Zmínil Werner

ZLATNÍKY – Darkovičky  1:1(1:0)

Sestava: Janetzký – Dočkal, Chmel, Tůma, Pospíšil – Bláha M. (65´ Kořínek), Fruncek (74´ Burda), Bláha D.(65´Uvíra), Korbel – Kavan (46´ Řehulka), Levay (88´ Němčík L.)

Trenér: Chmel Jaromím               Asistent: Werner Lukáš

Také druhé utkání ve Zlatníkách skončilo výsledkovým smírem. Zatímco s Kozmicemi však domácí fotbalisté remízu brali, nyní po závěrečném hvizdu neskrývali zklamání. Ale pěkně popořádku. Hosty nepříjemně překvapila hned 7. minuta, kdy se po faulu na Martina Bláhu kopala standardní situace. Nutno říct, že dost daleko od branky a navíc kousek od postranní čáry. Chmel si z toho ovšem nic nedělal a zakroutil balon do vzdálenější šibenice – 1:0. Mladý gólman Darkoviček Walder určitě neměl čisté svědomí. Hosté mohli odpovědět při pěkné kombinaci Müllera s Moravcem, který však pálil pouze do rukavic brankáře Janetzkého. Jinak ovšem na trávníku dominovaly Zlatníky, které zahrozily nepřesnou ranou Fruncka a především příležitostí Korbela, který by ale udělal lépe, kdyby raději přihrál volnému Kavanovi. Ve druhém dějství nejprve domácí Martin Bláha rozezvonil tyčku. Hodně nebezpečně vypadala rovněž hlavička jeho týmového parťáka Korbela. V hostujícím dresu vynikal střídající Kuřidém, kterému scházely jen centimetry k vyrovnání. Darkovičky se však stále nevzdávaly, což se jim vyplatilo v 84. minutě. Surovec při trestňáku trefil ruku ve zdi stojícího Dočkala a rozhodčí Svoboda nařídil penaltu. V kádru hostů zahrává pokutové kopy již několik let Turanský a ani tentokrát neselhal – 1:1. Zlatníky se tak znovu musely spokojit s remízou, kterou Darkovičky braly všemi deseti.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník„Jsme hodně zklamaní, protože jsme měli zvítězit. Kdybychom proměnili naše šance, tak bereme všechny body. Hlavně v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon, když nám pomohl rychlý gól. Po přestávce už jsme byli přinuceni prostřídat sestavu, což se projevilo. Před zápasem bychom remízu brali, teď jsme smutní.“

Mokré Lazce - Zlatníky 7:1 (1:1)

Branky: 1´ Šimeček, 52´(p.) 53´ Lukáš, 56´ Moša, 69´ Žůrek, 74´ Lamozník, 84´Galvas - 12´ Tůma

Sestava: Janetzký - Němčík T., Chmel, Tůma, Dočkal (71´ČK) - Korbel, Bláha D.(86´ Uvíra), Fruncek (58´ Holuša), Fajkus (58´ Levay) - Němčík L.(58´ Burda), Bláha M.(73´ Morys)

Mokré Lazce se doma vůbec nepáraly s nováčkem ze Zlatník, který ovšem v prvním poločase nepříjemně kousal. Samozřejmě to neplatilo pro úvodní minuty, kdy vyslal Wojnar kupředu Galvase a ten prokázal zabijácký instinkt – 1:0. Potom ovšem převzali iniciativu hosté a hrozili především ze standardních situací. Právě po rohovém kopu Fruncka se vyšrouboval do vzduchu Tůma a precizní hlavičkou vyrovnal na 1:1. Mokré Lazce reagovaly příležitostí Wojnara, který zblízka rozezvonil tyčku. Aktivitou ovšem hýřily spíše Zlatníky, jenže Tůma, Dočkal, Martin Bláha anebo Němčík výsledkovou otočku neobstarali. Klíčový moment celého zápasu nastal v 52. minutě. Chmel totiž udeřil do obličeje Galvase a pískala se penalta, kterou proměnil Lukáš – 2:1. Stejný borec vzápětí úspěšně dorážel jedovatý pokus Galvase – 3:1. Čtvrtý hřebíček do hostující rakve zatloukl Moša – 4:1. Poté se přihlásil o slovo navrátilec do sestavy Žurek, když těžil z kvalitní práce Lukáše – 5:1. za pár vteřin však Žurek trávník opustil, protože ho sejmul červeným faulem Dočkal. V přesilovce se ještě Mokré Lazce dvakrát prosadily. Nejprve rozehrál Galvas roh nakrátko s Wojnarem a načechral lahůdkový centr na hlavu Lomozníka – 6:1. Demolici hostů následně ukončil Galvas, který převzal balon od Šimečka a z hranice šestnáctky ho umístil nechytatelně k tyči – 7:1.

Ohlasy:

Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Získali jsme povinné tři body, ale první poločas byl z naší strany špatný. Dali jsme sice rychlý gól, ale pak jsme se úplně strachovali o výsledek. Zlatníky nám dělaly problémy ze standardních situací, které jsme špatně bránili. V kabině proběhla docela bouřka a potom nás nastartovala penalta. Zbytek utkání jsme si užili.“

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Výsledek vypadá hrozně, ale v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon. Sice jsme brzy inkasovali, ale pak jsme se zvedli. Je velká škoda, že jsme za nerozhodného stavu neproměnili některou z šancí. Vycházely nám hlavně standardní situace. Po přestávce se proti nám pískala penalta a potom jsme se úplně sesypali.“

Zlatníky – Bolatice   1:1 (0:1)

Branky: 60´Levay – 24´Gaida

Sestava: Janetzký – Němčík, Tůma, Chmel, Burda – Pospíšil (28´ Kořínek), Morys (72´ Uvíra), Holuša (87´Bláha M.), Levay  – Kavan (87´ Prejda), Němčík L. (72´ Ležák)

Trenér: Chmel Jaromír                 Asistent: Werner Lukáš

Vinou slabé produktivity se Bolatice připravily ve Zlatníkách o dva body. V prvním poločase přišpendlily soupeře k jeho šestnáctce, jenže většinu šancí trestuhodně zazdily. Nejprve pálil nepřesně Šula, aby v další slibné příležitosti trefil po přihrávce Baránka domácího obránce. Hosté zlomili střeleckou smůlu ve 24. minutě. Baránka zakroutil do vápna solidní centr a Gaida dopravil míč do sítě stehnem – 0:1. O chvíli později našel Šula dobře postaveného Skrocha, který si ovšem vylámal zuby na zkušeném gólmanovi Janetzkém. Bolatice mohly litovat také situace ze 34. minutě, protože Langer zamířil po rohu Šuly kousek vedle. Druhou půli odstartovala dělovka hostujícího Monsbergera, který po sklepnutí Langera málem zlomil břevno. Za pár vteřin Plaček šikovně uvolnil Langera, jenže zázračný zákrok Janetzkého udržel Zlatníky při životě. Po hodině zápasu se tak zrodilo nečekané vyrovnání. Morys kopal dalekonosnou standardku a Levay pohotově doklepl balon do sítě – 1:1. Bolatice působily dost otřeseným dojmem, což potvrdily nebezpečné akce domácího Ležáka a jeho týmového parťáka Levaye. V samém závěru mohl rozhodnout hostující Gaida, ale po dalším rohovém kopu Šuly hlavičkoval o pár čísel výše, než by bylo potřeba. Bolatice se tedy musely spokojit s remízou, která byla již třetím nerozhodným výsledkem pro Zlatníky.

Ohlasy k zápasu:

Lukáš Werner, vedoucí ZlatníkV dnešním zápase nám chyběla spousta lidí, takže jsme získali zlatý bod. Můžeme být rádi, že se Bolaticím nedařilo při zakončení, protože jinak by bylo už po prvním poločase rozhodnuto. Několikrát nás podržel gólman Janetzký. My jsme se probudili až po přestávce, kdy jsme chtěli výsledek otočit.“

Jiří Šula, trenér Bolatic„Dá se říct, že jsme ztratili dva body. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ale bohužel nám to tam nepadalo. Měli jsme prostě vést tříbrankovým rozdílem a bylo by hotovo. Po přestávce jsme se přizpůsobili hře soupeře, který jen nakopával dlouhé balony dopředu. Navíc jsme inkasovali z hloupé standardky.“

14.09.2021

Hradec nad Moravicí – ZLATNÍKY 1:1 (0:1)

Branky: 84´Lichý – 5´Levay

Sestava: Janetzký – Němčík, Chmel, Tůma, Burda – Němčík L. (46´Pospíšil), Holuša (59´ Fruncek), Morys (68´ Uvíra), Kořínek (68´ Fajkus) – Bláha D., Levay (87´ Ležák -88´ČK)

Trenér: Chmel Jaromír          Asistent: Werner Lukáš

Čtvrtou remízu 1:1 v sezoně si připsaly na své konto Zlatníky, které dokonce v Hradci nad Moravicí dlouho sahaly po všech bodech. Hosté přitom udeřili již v 5. minutě. Po dlouhém autu Tomáše Němčíka prodloužil Lukáš Němčík balon na Dominika Bláhu, který uviděl ve výhodné pozici Levaye a ten nezaváhal – 0:1. Zlatníky pak ještě zazlobily při střele Dominika Bláhy, ale jinak zalezly do defenzivní ulity, se kterou si domácí fotbalisté absolutně nevěděli rady. Svěřenci trenéra Mičky sice dominovali v držení míče, jenže s výjimkou dalekonosných pokusů Machury s Manderlou toho v první půli moc nevymysleli. Po přestávce fanoušci zatleskali nádherné ráně Manderly, který jen o chloupek minul šibenici. Další zajímavé momenty nastaly až v samém závěru. Vyrovnání přišlo v 84. minutě, kdy nejprve Hebelka rozezvonil tyčku a důrazný Richard Lichý se protlačil ke gólové dorážce hlavou – 1:1. O chvíli později navíc obdržel hostující Ležák červenou kartu za kritiku rozhodčího Yeghiazaryana. Zlatníky ovšem v početním oslabení málem skórovaly. Po standardní situaci Uvíry se vyšrouboval do vzduchu Burda a balon proletěl těsně vedle tyče. V nastaveném čase zpytoval svědomí hradecký Krejsa, protože po pěkném centru Richarda Lichého netrefil cílené zařízení. Body se tak v sobotním odpoledni dělily.

Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí„Remíza je pro nás velkou ztrátou. Tahle slabý soupeř tady už dlouho nepřijel. Bohužel nám nevyšel začátek zápasu, když jsme brzy inkasovali. Zlatníky pak bránily v deseti lidech a my jsme hráli pouze po šestnáctku. Do vápna jsme sice posílali spoustu centrů, ale všechno pochytal gólman. Trošku pomohlo až vysunutí Richarda Lichého do útoku.“

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník„Do Hradce jsme si jeli minimálně pro bod. Remízu bereme, i když nás samozřejmě mrzí, že soupeř v závěru vyrovnal. Předvedli jsme výborný začátek, ale po vstřeleném gólu jsme se zbytečně zatáhli. Dlouho jsme se pouze bránili. Naše defenziva naštěstí perfektně pracovala, takže jsme domácí nepouštěli do větších šancí.“

18.09.2021

Chlebičov – ZLATNÍKY   3:1(3:1)

Branky: 9´(p.), 24´ a 26´ Radek – 8´ Levay

Sestava: Janetzký – Němčík (70´ Dočkal), Tůma, Chmel, Burda – Korbel, Kořínek (85´ Jaroš), Bláha D., Fruncek, Fajkus (57´ Uvíra) – Levay (85´ Klimeš J.)

Trenér: Chmel Jaromír

V sobotním střetnutí mezi Chlebičovem a Zlatníky se vše podstatné odehrálo v úvodní půlhodince. Do překvapivého vedení se nejprve dostali hosté, když putoval míč přes Martina Korbela a Dominika Bláhu až k Levayovi, který zkušeně rozvlnil síť – 0:1. Domácí ale neházeli flintu do žita a přispěchali přímo s bleskovou odpovědí. Důrazný Adam Korbel dostal do potíží Tomáše Němčíka, kterému se míč ve vápně otřel o ruku, a pískala se penalta. Pokutového kopu se zhostil Radek a poslal gólmana Janetzkého na párek – 1:1. Zanedlouho neproměnil tutovku Černohorský. Radek pokračoval ve svém galapředstavení ve 24. minutě, protože se po centru Starého krásně opřel do odraženého balonu a otočil skóre na 2:1. O chvíli později dokonce Radek zkompletoval čistý hattrick. Po průnikovém pasu Kužela se řítil sám na Janetzkého a zachoval pevné nervy – 3:1. Ve druhé půli už diváci čekali na další góly marně. Aktivitou sice neustále hýřil Radek, ale čtvrtý úspěšný zásah nepřidal. Ve výborné příležitosti poté selhal rovněž Korbel a v samém závěru nevyužili slibné přečíslení Radek s Wochem, když si vylámali zuby na nestárnoucím Janetzkém. Zatímco Chlebičov se díky tomuto vítězství posunul do klidného středu tabulky, Zlatníky se nacházejí na předposlední příčce tabulky.

Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova„Bohužel jsme si nepohlídali začátek zápasu, ale naštěstí jsme dokázali hned reagovat. Od vyrovnávacího gólu už utkání probíhalo v naší režii. Dá se říct, že jsme Zlatníky nepustili do vážnější šance. Musím ovšem dodat, že po přestávce jsme se přizpůsobili hře soupeře a už jsme nebyli tolik nebezpeční.“

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník„Soupeře jsme chtěli potrápit, což se nám trošku povedlo. Perfektně nám vyšel začátek, ale vedení jsme bohužel hned ztratili. Dost nás to poznamenalo, takže jsme potom nechali dát Radka další dva góly. Kluci to naštěstí nezabalili a stále bojovali. Chlebičov zvítězil zaslouženě, když jsme asi doplatili na spoustu absencí.“

26.9.2021

ZLATNÍKY – Kravaře   0:6 (0:2)

Sestava: Klimeš – Dočkal (74´ Jaroš), Tůma, Chmel, Burda (55´ Němčík T.) – Bláha D., Uvíra (74´ Kořínek), Holuša (46´ Bláha M.), Korbel – Fruncek (55´ Fajkus ), Levay

Zlatníky zpočátku zaskočily favorita agresivní hrou, která hostům dělala velké problémy. Zajímavou příležitost vypracoval Levay pro Korbela, jenže gólman Kurka si poradil. Poté se dvakrát dostal k odraženému míči domácí veterán Holuša, ale ani v jednom případě síť nerozvlnil. Kravaře se zahřívaly do optimální provozní teploty mnohem pomaleji, když na sebe upozornili Těžký s Barankem. Klíčová pasáž celého utkání nastala těsně před vypršením úvodní půlhodinky. Hostům vyšel nacvičený signál, když Těžký načechral standardku na zadní tyčku, kde Zlatníky zapomněly na Bitomského, který vracel balon do ohně a Baranek míč protlačil i s brankářem Klimešem do sítě – 0:1. O pár vteřin později favorit opět slavil. Pavelek totiž uviděl ve vápně Glabazňu, který se prosadil ve skluzu – 0:2. Bodové plány hostů definitivně pohasly po ostrém zákroku Burdy na Glabazňu, protože Baranek proměnil penaltu – 0:3. Čtvrtý gól Kravař jde na vrub Klimeše, jemuž po centru Pavelka vypadl balon z rukavic přímo k agilnímu Glabazňovi – 0:4. V 64. minutě mohl Glabazňa zkompletovat hattrick, jenže při sólovém nájezdu ztroskotal na Klimešovi, takže skóroval až dorážející Nestroj – 0:5. Neúnavný forvard hostujícího celku si ovšem brzy spravil chuť, protože po jeho prudkém centru si Tůma vsítil učebnicového vlastence – 0:6. Kravaře se tak bodově téměř dotáhly na vedoucí Vřesinu.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník„Takhle vysokou porážkou to nemuselo dopadnout. V prvním poločase to z naší strany nebylo herně zlé. Až do těch dvou slepených gólů jsme to Kravařím hodně znepříjemňovali. Během přestávky jsme si říkali, že zápas ještě zkusíme zdramatizovat, ale nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel a bylo rozhodnuto.“

Petr Hladký: trenér Kravař„Na tom jejich malém hřišti to byl samý souboj, což nám příliš nesedí. Nějakou dobu trvalo, než jsme se s tím srovnali. V jednom případě nás podržel brankář Kurka. Kdybychom inkasovali, tak bychom to asi měli mnohem těžší. Rozhodly dva slepené góly a také penalta. Oni pak úplně odpadli, když odešli také fyzicky.“

02.10.2021

Stará Bělá – ZLATNÍKY   3:1 (0:0)

Branky: 51´ Sýkora, 56´+88´ Petrík – 77´ Korbel

Sestava: Janetzký – Němčík, Tůma, Uvíra, Bláha D. – Pospíšil, Holuša (60´ Fruncek), Morys (66´ Kořínek), Bláha M. (72´ Jaroš) – Korbel, Chmel (60´ Fajkus)

Fotbalisté ostravské Staré Bělé sice získali další tři body, ale výkonem rozhodně neoslnili. Zlatníky naznačily své možnosti již v 1. minutě, jenže Chmel se svou příležitostí nenaložil zrovna optimálně. Hosté potom hrozili především ze standardních situací dobře kopaných Uvírou. Po jednou trestňáku hlavičkoval Holuša kousek vedle tyče. Do několika zajímavých situací se samozřejmě dostali i domácí, ale v prvním poločase se skóre neměnilo. Po přestávce se ovšem bodové plány hostů začaly bortit jako domeček z karet. Stačily dvě zbytečné ztráty balonu a Sýkora s Petríkem zajistili Staré Bělé rozhodující náskok – 2:0. Zlatníky ale neprodaly kůži úplně lacino. Dělovku Holuši ještě zvládl gólman Pitřík vyškrábnout. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem ovšem Fruncek vyslal do sólového úniku Korbela, který zachoval pevné nervy – 2:1. Favorit si definitivně oddechl až v 88. minutě. Střelu z úhlu sice brankář Janetzký vytěsnil, ale pouze k Petríkovi a ten dal výsledku konečnou podobu 3:1. Přestože se hosté nemají za co stydět, tak se krčí poblíž sestupového pásma. Stará Bělá naopak stále může snít o návratu do krajského přeboru.

Marek Lišaník (trenér): Nic horšího jsme asi v této sezóně nepředvedli. Bylo to bez nápadu, bez chtíče. Hrajeme doma a nechce se nám vůbec bojovat. Naopak soupeř šel od první minuty do nás důrazně, pěkně presoval a dělal nám problémy. Velká omluva patří fanouškům za dnešní hrozný zápas.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: Starou Bělou jsme chtěli potrápit, což se nám podařilo. Domácí to s námi neměli jednoduché. Hrozili jsme hlavně ze standardních situací, které dobře kopal Uvíra. Jen mě mrzí, že jsme dostali úplně zbytečné góly. První dvě branky padly po hloupých ztrátách na půlce hřiště a soupeř toho dokázal využít.“

10.10.2021

ZLATNÍKY – Slovan Ostrava   4:1(1:0)

Branky: 45´,55´a 90´ Korbel, 68´(p.)Levany – 60´ Bartoš

Sestava: Janetzký – Němčík T. (75´ Řehulka), Tůma, Chmel, Bláha D. – Pospíšil (60´ Němčík L.), Holuša (60´ Fruncek), Uvíra, Bláha M. (82´ Kořínek) – Levay (82´ Fajkus), Korbel

Trenér: Chmel Jaromír                                 Asistent: Werner Lukáš

V důležité záchranářské bitvě se Zlatníky střetly s ostravským Slovanem. Domácí se rozjížděli poměrně pozvolna, když v úvodní půlhodince přežili dvě nebezpečné standardní situace soupeře. Zlatníky premiérově vystrčily růžky při akci Korbela, který nachystal solidní palebnou pozici pro Levaye, jenže balon pouze proletěl kolem tyčky. Velice důležitý moment nastal pár vteřin před přestávkou. Holuša načasoval dlouhý pas na Korbela, který si narazil míč s Levayem a nekompromisně otevřel skóre – 1:0. Gól do šatny domácí družinu samozřejmě povzbudil. V 55. minutě vyslal Holuša do sólového úniku Korbela, který chladnokrevně zvýšil na 2:0. O chvíli později si ale Zlatníky nepohlídaly rohový kop hostů, čehož využil Bartoš, který předvedl nefalšované české bodlo – 2:1. Netrvalo ovšem příliš dlouho a přišla pojistka ze strany domácího mužstva. Agilní Korbel si uvnitř šestnáctky vykoledoval penaltu a Levay pokutový kop nepromarnil – 3:1. Hrdinou nedělního duelu byl bezesporu Korbel, který v samém závěru proměnil ostravské zadáky v solné sloupy a zkompletoval hattrick – 4:1. Slovan se tak po další porážce propadl ještě hlouběji do sestupového bahna.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník„Nebylo to jednoduché utkání. Soupeř se snažil hrát po zemi a hrozil z nebezpečných standardních situací. Hodně důležitý byl gól do šatny, který nám velice pomohl. Chtěli jsme získat tři body, což se nám povedlo. Potřebovali už jsme se chytit. S vítězstvím musíme být spokojení.“
Jaromír Krystek (vedoucí)Už se budu po několiktáte opakovat. Sopueř dá šance, my je nedáme, a proto prohráváme.

17.10.2021

Vřesina – ZLATNÍKY   5:2(2:0)

Branky: 11´ a 57´(p.)Hruzín, 36´ a 75´Hloušek,85´Pokorný – 49´Bláha D., 79´Pospíšil

Sestava: Janetzký – Němčík, Tůma, Chmel, Pospíšil – Levay, Holuša, Uvíra (20´ Bláha D.), Kořínek (60´ Bláha M.) – Korbel (60´ Němčík L.), Fruncek

Zlatníky si začaly kopat hrob v 11.  minutě, protože brankáři Janetzkému vypadl po rohu balon z rukavic a Adam Hruzík stál ve správný moment na správném místě – 1:0. Hosté zazlobili při centru Fruncka a pohotové ráně Levaye. Vřesina pojistila své vedení ve 36. minutě, když se po učebnicové kombinaci prosadil Hloušek – 2:0. Vstup do druhého poločasu si však Zlatníky nemohly vynachválit. Míč putoval přes Levaye a Fruncka až k Dominiku Bláhovi, který dal zápasu nový náboj – 2:1. Bodové naděje hostů ovšem dlouho nežily. O chvíli později totiž rozhodčí Kielar spatřil uvnitř šestnáctky ruku a Antonín Hruzík pokutovým kopem nepohrdl – 3:1. Čtvrtou facku Zlatníky schytaly čtvrthodinku před závěrečným hvizdem, když Vřesina využila svou silnou zbraň. Po standardní situaci se totiž prosadil čahoun Hloušek – 4:1. Vzápětí zakroutil Tůma trestňák do ohně a s odraženým míčem se nepáral Pospíšil – 4:2. Těsně před koncem se Zlatníky zlobily na sudího, protože přehlédl útočný faul na Janetzkého a Pokorný se nemýlil – 5:2. Zatímco domácí fotbalisté mohou stále snít o postupu, hosté balancují na hraně sestupu.

Petr Dombrovský (trenér): Výsledek hovoří za vše. Zaslouženě jsme vyhráli a potvrdili jsme body z venku. Hosté se snažili, ale je vidět, že jsou nováčkem, a vím, jaké to bylo, když jsme byli nováčkem my. Před závěrem soutěže jsou to důležité tři body.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Nepředvedli jsme úplně špatný výkon, ale vzadu jsme se dopouštěli spousty nepřesností, které dokázal soupeř využít. Některé góly byly opravdu z kategorie laciných. Výsledek mě mrzí, protože s Vřesinou se fakt dalo normálně hrát. Ještě bych rád zmínil rozhodčí, kteří byli strašní.“

24.10.2021

ZLATNÍKY – Malé Hoštice  3:0 (2:0)

Branky: 16´ Fruncek, 34´ Chmel, 80´ Tůma

Sestava: Janetzký – Chmel (84´ Němčík), Tůma, Řehulka, Pospíšil – Levay (84´ Bláha R.), Holuša, Bláha D. (33´ Fajkus), Bláha M. (76´ Kořínek) – Korbel (84´ Dočkal), Fruncek

Trenér: Chmel Jaromír                 Asistent: Werner Lukáš

Malé Hoštice se představily v dost oslabené sestavě, přesto hned v úvodu otestoval Jakub Lichovník pozornost domácího gólmana Janetzkého. Zlatníky se poprvé přihlásily o slovo po trestňáku Pospíšila, který jemně tečoval Holuša a Korbel pálil zblízka nad břevno. V 16. minutě se Korbel raději převtělil v nahrávače, když vybojoval balon pro Fruncka a ten v obrovské šanci nezaváhal – 1:0. Hostující výběr reagoval příležitostmi Stříbného a Adamčíka, ale zkušený Janetzký se znovu nenechal překvapit. O slovo se tedy přihlásili borci ze Zlatník. Po standardní situaci Pospíšila se vyšrouboval do vzduchu Chmel a precizní hlavičkou vymetl šibenici – 2:0. Těsně před přestávkou ještě Fajkus rozezvonil tyčku. Ve druhém poločase už se Malé Hoštice z trávníku úplně vytratily. Za zmínku stál maximálně propagační pokus Šafarčíka. Domácí se častěji tlačili do zakončení, ale několikrát se od nich odklonila štěstěna. Nejprve uháněl Korbel zboku sám na brankáře Honku a trefil tyčku. O konstrukci hostující svatyně poté zazvonili rovněž Levay s Fajkusem. Smolař zápasu Fajkus orazítkoval tyčku také v 80. minutě, neuspěl ani dorážející Korbel, takže vše musel napravit až Tůma, který pokořil bezmocného Honku – 3:0. Zlatníky se díky nedělnímu vítězství znovu vzdálily sestupovým patrům a zároveň se v tabulce přiblížily Malým Hošticím.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Věděli jsme, že soupeř přijede bez několika opor, takže jsme brali pouze tři body. Jsem rád, že se nám povedlo zvítězit. První poločas byl z naší strany kvalitní, po přestávce už jsme se trošku trápili. Nedokázali jsme podržet balon, ale hlavní je, že jsme v zápase vstřelili tři góly. Tabulka hned vypadá lépe.“

Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Chyběli nám čtyři lidi za základu a navíc se nám pak zranil Jakub Lichovník. Mladí kluci se sice snažili, ale ukázalo se, že je I. A třída ještě nad jejich síly. Z porážky však neděláme tragédii. Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem, jenže vpředu nám chyběla kvalita, takže už jsme utkání nezdramatizovali.“

31.10.2021

ZLATNÍKY – Ludgeřovice   1:3 (1:1)

Branky: 24´ Polášek (vl.) – 14´ Pěntka, 86´ Zbořil, 89´ Fojtík

Sestava: Janetzký – Němčík (46´ Dočkal), Chmel, Řehulka (55´Bláha M.), Pospíšil – Levay, Holuša, Fruncek, Kořínek – Němčík L. (69´ Bláha R.)(74´ Fajkus L.), Korbel

Zlatníky tentokrát na svém hřišti neuspěly, když proti Ludgeřovicím padly v samém závěru. Favorizovaní hosté vycenili zuby hned v 5. minutě, jenže Fojtík při sólovém nájezdu selhal, protože zamířil vedle. Ludgeřovice se ovšem nenechaly otrávit, takže po necelé čtvrthodině zápasu slavily. Fojtík načechral roh na hlavu Pěntky, který se v podobných situacích většinou nemýlí – 0:1. Domácí se však nechtěli vzdát bez boje. Hlavička Lukáše Němčíka ještě změnu skóre neznamenala, ale ve 24. minutě už se Zlatníky dočkaly vyrovnávací trefy. A ani se nemusely snažit, protože padla dost kuriózním způsobem. Hostující Polášek vracel balon z půlky hřiště gólmanovi Hájkovi, kterému míč přeskočil nohu a zastavil se až v síti – 1:1. Ve druhém dějství si Ludgeřovice vytvořily značnou územní převahu, jenže nezvládaly předfinální fázi, takže brankář Janetzký se příliš nezapotil. Pořádně oddechnout si hosté museli po zákroku Poláška na Korbela, protože rozhodčí Petroš neodpískal jasnou penaltu. Další hořkou pilulku Zlatníky spolkly v 86. minutě. Fojtík totiž vykreslil parádní kolmici na Davida Zbořila, který potvrdil pověst kanonýra – 1:2. O pár vteřin později už by na domácí celek nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Nagy našel uvnitř šestnáctky Fojtíka a ten se slabší pravačkou nemýlil – 1:3. Ludgeřovice tak prodloužily vítěznou sérii na tři zápasy.

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Vzhledem k průběhu utkání jsme zklamaní. Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Ludgeřovice sice byly kombinačně lepší, ale nešly jim finálky, takže si moc šancí nevytvořily. Závěr zápasu bohužel ovlivnila chyba rozhodčího, který neodpískal jasnou penaltu na Korbela. Místo toho pak soupeř rozhodl.

Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Dlouho jsem nezažil, aby soupeř takhle zdržoval. Od gólu na 1:1 domácí pořád polehávali, když se za každou cenu snažili udržet remízu. Po přestávce jsme soupeře opravdu zmáčkli, ale férově musím přiznat, že nám rozhodčí odpustil penaltu. Skoro z protiútoku jsme pak vstřelili rozhodující branku.“

6.11.2021

Štěpánkovice – ZLATNÍKY   2:1 (0:0)

Sestava: Janetzký – Němčík, Chmel, Tůma, Ležák(86´ Dočkal) – Bláha M.(54´ Kořínek), Holuša, Fruncek(86´Jaroš), Pospíšil(65´ Fajkus) – Korbel(80´ČK), Levay

Trenér: Chmel Jaromír                  Asistent: Werner Lukáš

Ve Štěpánkovicích se uskutečnila velice důležitá záchranářská bitva, ve které domácí fotbalisté přemohli rivala ze Zlatník. První poločas příliš mnoho zajímavých momentů nenabídl. Domácí se drbali za ušima hned ve 4. minutě, protože Smažík pálil těsně nad břevno. Mušku poté neseřídil ani jeho týmový kolega Jakub Tomíček. Hosté mohli skórovat po ráně Martina Bláhy, kterého ovšem vychytal gólman Lukovics. Těsně před přestávkou si štěpánkovický Grygarčík naběhl na roh Jakuba Tomíčka, ale ukazatelem skóre nepohnul. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Druhá půle byla mnohem atraktivnější. Ve 48. minutě posadil Pospíšil centr přesně na hlavu Holuši, který přelstil Lukovicse – 0:1. Domácí však neházeli flintu do žita. Nůžky Husovského ještě zastříhaly vedle a vyrovnání nezařídil ani Grigarčík. Lépe si počínal Stromský, protože se po rohu Jakuba Tomíčka výtečně zorientoval v nepřehledné skrumáži – 1:1. Zlatníky se potom zlobily na rozhodčího Písečného, který zákrok na Martina Bláhu nevyhodnotil jako penaltový. Hosty rozhodně nepotěšily ani nepřesné pokusy Fruncka, Tomáše Němčíka a Kořínka. Hodně těžce Zlatníky kousaly rovněž vyloučení Korbela po šlapáku na Samsona. Kalich hořkosti si dopily až do dna v 81. minutě. Husovský totiž jemně přičísl centr Nováka a otočil výsledek na 2:1. V samém závěru ještě Husovský zahodil pokutový kop nařízený za faul brankáře Janetzkého na Heidera.

Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Myslím si, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě, protože jsme byli po celý zápas lepší. Již v prvním poločase jsme měli územní převahu, ale do větších šancí jsme se nedostali. Musím před kluky smeknout klobouk za to, jak se vypořádali s obdrženým gólem. Od stavu 1:1 jsme hráli výborně, takže jsme to ještě zvládli otočit.“

Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „První poločas byl oboustranně špatný, když obě mužstva hodně chybovala a na hřišti se toho moc nedělo. Do druhé půle jsme vstoupili výborně, ale vedení jsme dlouho neudrželi. Musím si trošku postěžovat na rozhodčího, protože za stavu 1:1 neodpískal jasnou penaltu a také vyloučení Korbela bylo hodně přísné. Jsme zklamaní, protože jsme chtěli alespoň remizovat.“